![]() |
Mateusz Płudowski - radca prawny; praktyk posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywane w kancelariach prawnych oraz firmach windykacyjnych; właściciel kancelarii specjalizującej się w pomocy pozwanym przez firmy windykacyjne oraz fundusze sekurytyzacyjne, główny prawnik serwisu www.skutecznysprzeciw.pl |
13.06.2017 r.- Pozew z funduszu TAKTO?! Możesz wygrać sprawę sądową… TAK TO właśnie działa!
Dzisiejszy wpis będzie kolejnym, który w całości zostanie poświęcony jednej z firm windykacyjnych – funduszowi TAKTO NSFIZ. Nie jest to podmiot ani taki wielki, ani tak znany jak czołowi gracze na rynku wierzytelności (Kruk, Best, GetBack, itp.), jednak w ostatnim czasie zauważalny jest wzrost aktywności tej właśnie firmy, a dodatkowo warto nieco bliżej przyjrzeć się schematowi działania TAKTO NSFIZ.
Pierwszą bowiem rzeczą, która rzuca się w oczy w przypadku wspomnianego wyżej funduszu jest fakt, że w dużej części spraw kierowanych do sądu przez TAKTO NSFIZ wierzycielem pierwotnym jest „TAKTO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.j.” (obecnie: TAKTO FINANSE spółka z ograniczoną odpowiedzialnością). Oczywiście poza nieco rażącą zbieżnością nazw, nie ma w takim działaniu nic złego, czy też tym bardziej niezgodnego z prawem, jednak wydaje się, że to właśnie bliskość obu podmiotów skutkuje pewnymi brakami pozwalającymi skutecznie bronić się przed powództwem ze strony TAKTO NSFIZ. W kilku już sprawach zauważyłem prawidłowość polegającą na tym, że powód jakim jest TAKTO NSFIZ nie jest w stanie należycie udowodnić przejścia na niego wierzytelności, co wraz z innymi uchybieniami, pozwala na podniesienie zarzutu nieważności umowy cesji, a w konsekwencji również braku legitymacji czynnej po stronie powoda.
Dalej, ze względu na samą formę w jakiej zawierana jest umowa pierwotna – pożyczka udzielana przez telefon – strona powodowa ma poważny problem z wykazaniem, że do zawarcia takiej umowy w ogóle doszło. Z nagrania załączonego do pozwu nie wynika bowiem, żeby strony skutecznie zawarły umowę pożyczki, a jedynie, że poczyniły ustalenia będące wyrażeniem chęci zawarcia takiej umowy w przyszłości. TAKTO NSFIZ nie przedkłada natomiast żadnych dowodów pozwalających bezsprzecznie stwierdzić, że ostatecznie doszło do skutecznego zawarcia umowy. Nadto wątpliwości może rodzić również sposób wyliczenia dochodzonej przez powoda należności, na którą składa się kwota rzekomo udzielonej pożyczki wraz z wysokimi opłatami i prowizją.
Wskazane wyżej pokrótce zarzuty nie są oczywiście jedynymi jakie można podnieść broniąc się przed powództwem ze strony TAKTO NSFIZ. Nie są to również zarzuty „uniwersalne” i należy pamiętać, że do każdej sprawy trzeba podchodzić indywidualnie. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że w ostatnim czasie przyjąłem kilkanaście analogicznych spraw z firmą TAKTO, postanowiłem podzielić się z Państwem powyższymi spostrzeżeniami.
Jeżeli zatem otrzymaliście Państwo nakaz zapłaty lub zawiadomienie o posiedzeniu sądu w sprawie z powództwa funduszu TAKTO, nie wpadajcie w panikę! Serwis www.skutecznysprzeciw.pl służy Państwu skuteczną pomocą również w tego typu sprawach, skontaktujcie się z serwisem pod adresem email: kontakt@skutecznysprzeciw.pl lub telefonicznie pod numerem + 48 730 83 83 03.
Działamy BEZPŁATNIE na terenie całego kraju - bez względu na siedzibę sądu lub miejsce Państwa zamieszkania (nawet jeśli znajduje się ono poza granicami kraju).

kod dostępu do akt lub skany dokumentów.


Popularne wpisy
- Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty dostaje to na co zasłużyła
- Ultimo Portfolio Investment przegrało w sądzie sprawę o 9 000 zł!
- Upadłość konsumencka - warunki, przebieg, planowane zmiany
- Spirala zadłużenia to nie jest sytuacja bez wyjścia
- Trigon Profit - dezercja funduszu
- Universe fundusz 3 NSFIZ, wygrywamy znowu My
- EasyDEBT GetBack - zawiadomienie o cesji wierzytelności
- HOIST NSFIZ przegrywa sprawę za sprawą
- Eques Debitum Fundusz Inwestycyjny przegrywa z SkutecznySprzeciw.pl
- Hoist II NSFIZ kupił długi od Get Backu - można wygrać z nimi sprawę w sądzie