![]() |
Mateusz Płudowski - radca prawny; praktyk posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywane w kancelariach prawnych oraz firmach windykacyjnych; właściciel kancelarii specjalizującej się w pomocy pozwanym przez firmy windykacyjne oraz fundusze sekurytyzacyjne, główny prawnik serwisu www.skutecznysprzeciw.pl |
23.06.2018 r. - easyDEBT GetBack - zawiadomienie o cesji wierzytelności.
Jeżeli otrzymali Państwo zawiadomienie o cesji wierzytelności od GetBack SA, który reprezentuje easyDebt Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty to przede wszystkim prosimy o spokojne zaparzenie herbaty i przeczytanie z uwagą poniższego wpisu. Liczę, że uda nam się wyjaśnić, iż sprzedanie wierzytelności do firmy skupującej zobowiązania nie jest końcem świata, a paradoksalnie może być to dla Państwa dobra wiadomość pod warunkiem, że nie popełnicie Państwo podstawowych błędów w kontakcie z easyDEBT GetBack.
Z doświadczenia wiemy, że po otrzymaniu zawiadomienia o cesji, w pierwszej kolejności dążą Państwo do natychmiastowego skontaktowania się z GetBackiem celem wyjaśnienia sprawy. W trakcie rozmowy starają się Państwo uzyskać informacje o źródle zobowiązania i jego wysokości. Często żądają Państwo nadesłania jakichkolwiek dokumentów świadczących o istnieniu zadłużenia, których nowy wierzyciel nie chce lub nie może przedstawić. Przy wszystkich ww. czynnościach trzeba pamiętać, że kontakt telefoniczny z easyDEBT GetBack rodzi poważne ryzyko, iż Państwa numer kontaktowy zostanie przyporządkowany do sprawy i pracownicy firmy windykacyjnej zaczną Państwa „zachęcać” do spłaty zadłużenia o najróżniejszych porach dnia i nocy. Należy pamiętać, że osoby pracujące w tych firmach, specjalizują się w odzyskiwaniu wierzytelności i uczynią wszystko, żeby wyegzekwować należność wskazaną w piśmie. Przede wszystkim będą Państwo zachęcani do dokonania jakiejkolwiek wpłaty na rzecz zobowiązania lub podpisania „korzystnej” ugody. Zarówno podpisanie ugody, jak również dokonanie jakiejkolwiek dobrowolnej wpłaty na rzecz funduszu znacząco utrudnia możliwość podjęcia przez Państwa obrony na etapie sądowym. Podpisanie ugody przerywa bieg terminu przedawnienia roszczenia i znacząco ułatwia firmie windykacyjnej wykazanie istnienia i wysokości długu, co przed podpisaniem porozumienia mogło być dla easyDEBT GetBack sporym wyzwaniem.
Dlatego jeśli uważają Państwo, że nie jesteście dłużnikami firmy easyDEBT lub roszczenie, którego domaga się nowy wierzyciel jest w jakikolwiek sposób wadliwe to zdecydowanie lepiej jest nie podpisywać żadnych ugód i nie dokonywać żadnych wpłat. Korzystniej jest zaczekać na nakaz zapłaty z sądu i wnieść od niego skuteczny sprzeciw. Należy pamiętać, że podmiot skupujący długi nie posiada całości dokumentacji dotyczącej zobowiązania, które chce wyegzekwować. W toku postępowania sądowego nowy wierzyciel będzie musiał wykazać istnienie wierzytelności i jego wysokość, co w praktyce może się dla niego okazać niemożliwym. W szczególności jeśli w toku procesu są Państwo reprezentowani przez profesjonalnego pełnomocnika.
Jeżeli zatem otrzymali Państwo zawiadomienie o cesji wierzytelności i zastanawiają się Państwo, czy dochodzone roszczenie nie jest przedawnione lub w inny sposób wadliwe to zachęcamy do kontaktu. Serwis www.skutecznysprzeciw.pl służy Państwu skuteczną pomocą również w tego typu sprawach, skontaktujcie się z serwisem pod adresem email: kontakt@skutecznysprzeciw.pl lub telefonicznie pod numerem + 48 730 83 83 03.

kod dostępu do akt lub skany dokumentów.


Popularne wpisy
- Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty dostaje to na co zasłużyła
- Ultimo Portfolio Investment przegrało w sądzie sprawę o 9 000 zł!
- Upadłość konsumencka - warunki, przebieg, planowane zmiany
- Spirala zadłużenia to nie jest sytuacja bez wyjścia
- Trigon Profit - dezercja funduszu
- Universe fundusz 3 NSFIZ, wygrywamy znowu My
- EasyDEBT GetBack - zawiadomienie o cesji wierzytelności
- HOIST NSFIZ przegrywa sprawę za sprawą
- Eques Debitum Fundusz Inwestycyjny przegrywa z SkutecznySprzeciw.pl
- Hoist II NSFIZ kupił długi od Get Backu - można wygrać z nimi sprawę w sądzie